شبکه / طراحی و اجرای شبکه
طراحی و اجرای شبکه

طراحی و اجرای شبکه

هر شبکه کامپیوتری باید با توجه به شرایط و سیاست های هر سازمان، طراحی و پیاده سازی گردد که این شبکه های کامپیوتری، زیر ساخت لازم برای استفاده از منابع فیزیکی و منطقی را در یک سازمان فراهم می آورند . بدیهی است، در صورتی که زیر ساخت فوق به درستی طراحی نشود، در زمان استفاده از شبکه با مشکلات متفاوتی برخورد نموده و باید هزینه های زیادی به منظور نگهداری شبکه و تطبیق آن با خواسته های مورد نظر، صرف شود . این در صورتی است که مجبور نشویم که همه چیز را از نو شروع کنیم . یک از علل اصلی بروز چنین مشکلاتی، طراحی شبکه پس از پیاده سازی آن است ! یعنی ابتدا شبکه پیاده سازی می شود، قبل از آنکه طراحی مناسبی برای آن انجام شود .

طراحی

اصولا تمام طرح هایی که ارائه می شوند، ارزش پیاده سازی ندارند. یکی از معیار های مهم که موجب انتخاب یا رد یک طرح می شود پشتیبانی است،  که آیا در صورت پیاده سازی این طرح وضعیت پشتیبانی به چه صورت خواهد بود و چه مقدار هزینه به دنبال خواهد داشت و آیا در موارد بحرانی امکان پشتیبانی و خطایابی سریع وجود دارد یا خیر ؟ممکن است طراحی و پیاده سازی اولیه هزینه زیادی را به دنبال داشته باشد، اما طراحی صحیح می تواند موجب کاهش هزینه در نگهداری و همچنین پشتیبانی باشد. برآورد نیاز سازمان با درنظر گرفتن توسعه آتی آن، بعنوان نخستین گام از طراحی ضروری است.


خدمات ما

خدمات مشاوره شبکه و ارائه راهکار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت پیشبرد اهداف سازمان ها و شرکت ها ، ارائه راهکارهای تخصصی و فنی شبکه مطابق با استانداردهای جهانی با توجه به نیازها و امکانات شبکه ئ سازمان ها و شرکت ها ، ارائه راهکارهای جامع در زمینه امنیت شبکه مطابق با استانداردهای جهانی ،خدمات مشاوره در زمینه راه اندازی انواع شبکه های ارتباطی از جمله شبکه های LAN , Wan , Wireless و … ، خدمات مشاوره در زمینه راه اندازی شبکه ، تغییرات اساسی در شبکه و بهبود ساختار شبکه با در نظر گرفتن کاهش هزینه ها و همینطور بالا بردن بازده کاری برای سازمان ها و شرکت ها


مشاوره با ما

مشاوره در زمینه راه اندازی سرویس های مورد نیاز شبکه ،مشاوره در زمینه ارتقاء نرم افزاری و سخت افزاری و همینطور بهبود وضعیت شبکه ،مشاوره در زمینه خرید تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز شبکه سازمان ها و شرکت ها ،مشاوره و ارائه راهکارهای مجازی سازی در جهت استفاده بهینه از منابع سخت افزاری ، کاهش هزینه های نگهداری ، افزایش کارایی و بهبود مدیریت و کنترل شبکه… ،مشاوره و ارائه راهکارهای تخصصی در زمینه کنترل هوشمند شبکه


فاز اجرایی شبکه

از اجرای شبکه پس از مراحل مشاوره و طراحی قرار دارد که باتوجه به طرحهای داده شده توسط کارشناسان و بررسی نیازهای سازمان توسط تیم مجرب و تکنسینهای شبکه نت وب نسل جدید اجرا و به بهره برداری خواهد رسید. از جمله : اعمال مدیریت متمرکز بر کلیه منابع و اشیا شبکه ،نصب و راه اندازی شبکه های LAN و WAN ،انجام کلیه امور تحت windows ، انجام کلیه خدمات ارتباطی بین شهری و استانی به وسیله Wireless و Intranet و متصل کردن شرکت ها به کارخانه ها و ایجاد شبکه WAN ،نصب و پیکربندی انواع تجهیزات Active و Passive شبکه ،نصب ، راه اندازی ونگهداری و راهبری آنتی ویروس تحت شبکه Node32, Kaspersky ،نصب و راه اندازی ISA Server , TMG ،نصب و راه اندازی Mail Server – Exchnage 2010 ،نصب و راه اندازی Sharepoint 2010 ،نصب و راه اندازی FTP and Web Serve


امکان سنجی، طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری

طی چند دهه گذشته با توسعه روز افزون فن آوری اطلاعات، این صنعت به شکل فراگیری در ابعاد مختلف زندگی بشر حضور یافته و قابلیت های پویای این صنعت نیازهای جدیدی در پیش روی کاربران قرار داده است. یکی از مهمترین عوامل توسعه این صنعت، ظهور و گسترش شبکه های کامپیوتری است. همانطور که شبکه ها شریان حیاتی کلیه سیستم های اطلاع رسانی را تشکیل می دهند، در عین حال پیاده سازی آنها مستلزم زیر ساخت های مناسب و کارآمدی می باشد.

واحد اجرای پروژه های شبکه شرکت ما با در اختیار داشتن کادر فنی متخصص با دانش فنی آکادمیک و تجربه های کسب شده طی اجرای پروژه های متعدد شبکه قادر به طراحی و اجرای شبکه های دیتا با استانداردهای کابل کشی ساخت یافته میباشد.  

توانمندیها و خدمات شرکت ما در زمینه شبکه های کامپیوتری، کلیه مراحل پروژه شامل امکان سنجی و طراحی اولیه تا اجرا و نظارت بر اجرای بخش های مختلف شبکه های مبتنی بر گروه پروتکلهای TCP/IP را شامل گشته و نیز تکمیل یا بهینه سازی پروژه های درحال اجرا یا پایان یافته را نیز دربر میگردد.


عمده توانمندیهای شرکت ما در این زمینه عبارتند از:

طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری محلی (LANs)

اجرای کابل کشی ساختیافته کابل مسی، فیبر نوری با استانداردهای EIA/TIA 568.B  و ISO/IEC 11801

طراحی و اجرای شبکه های بی سیم و لینکهای دید مستقیم (Wireless, P2P and P2M Links)

نصب و راه اندازی سرویس دهنده های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز سرور (Net OS)

طراحی و پیاده سازی سیستم های تلفنی و ویدیویی تحت شبکه: VoIP، IPCams

راه اندازی سرویسهای شبکه بر اساس معماری TCP/IP نظیر DNS، DHCP، SNMP، SMTP...

ارائه تجهیزات فعال و غبر فعال شبکه شامل سوییچها، روترها، مبدلها، کابل، ملحقات کابل کشی و رکها

ارایه خدمات تعمیر، سرویس و نگهداری تجهیزات شبکه

پیاده سازی سیستم های نرم افزاری Backoffice نظیر Mail Service و Messaging

طراحی و پیاده سازی طرح های امنیت شبکه (Network Security)

نقش شرکت ما در پروژه های شبکه: EPC

شرکت ما با دارا بودن پرسنل فنی جهت مشاوره و طراحی از یک سو و دارا بودن تکنیسین های نصب جهت اجرا و راه اندازی و ارائه خدمات پشتیبانی میتواند در نقشهای مختلفی در زمینه اجرای پروژه شبکه شما ظاهر شود. ماهیت EPC شرکت، یعنی توانایی در سه بخش Engineering (مهندسی در مشاوره، امکان سنجی و طراحی)، Procurement (تامین تجهیزات شامل مدیریت زنجیره تامین و مهندسی خرید)، Construction (نصب و راه اندازی) این شرکت را قادر میسازد تا خدمات زیر را به مشتریانش ارائه دهد:


مشاوره: دانش وسیع و تخصصی کارشناسان شرکت ما مشتریان را حتی قبل از تصمیم گیری در مورد نیازشان یاری میدهد. ارائه مشاوره صادقانه و تخصصی خدمتی است که در مراحل اولیه شامل نیاز سنجی و امکان سنجی پروژه شبکه میگردد و در مراحل بعدی کارفرما را یاری میدهد عواملی چون: قیمت، کیفیت، قابلیت گسترش و حتی عوامل استراتژیک اقتصادی و سیاسی را در سفارش شبکه و انتخاب پیمانکارش یاری دهد.


طراحی: پس از شناخت نیاز مشتری عملیات مهندسی طراحی شبکه شاید مهمترین بخش یک پروژه باشد. تهیه طرح شماتیک مسیرهای بستر شبکه، مسیرهای کابلهای شبکه، برق، تلفن، چاگذاری نودها و تجهیزات، تصمیم گیری در مورد اجرای شبکه منسجم (Integrated) یا تقسیم شده (Segmented) و تعیین محل رکهای سگمنت و اصلی و تهیه دیاگرام کلی شبکه جزو فعالیتهای این بخش میباشد. طرح تهیه شده بر اساس استانداردهای موسسات بین المللی نظیر ANSI و TIA و همچنین روشهای موسسه Bicsi می باشد که بنابر نیازهای آتی و همچنین سلیقه و بودجه ایشان اختصاصا طراحی گشته است. وسواس شرکت ما در دقیق بودن طرح از دوباره کاریها و ابهامات در مراحل بعدی جلوگیری مینماید.


تأمین تجهیزات: شرکت ما قادر است کلیه تجهیزات مورد نیاز اجرای شبکه را بصورت End-To-End تأمین نماید. این تجهیزات شامل بسترهای قرارگیری سیستمهای انتقال اطلاعات نظیر لوله کشی، داکتهای دیواری، کانالها، لدر، محفظه های قرارگیری تجهیزات: رکها و ملحقات، کابلها، پریزها، سوکتها و کلیه ملحقات غیر فعال شبکه، تجهیزات فعال شامل سوییچ، روتر، فایر وال و در نهایت سرورها و تجهیزات محاسباتی و ذخیره سازی اطلاعات میگردد. جهت اطلاع از بازه محصولات ارائه شده به بخش "محصولات" سایت مراجعه فرمایید.


 اجرای پروژه: واحد اجرای شرکت ما با به کار گیری کارشناسان مجرب شبکه دارای گواهینامه های معتبر بین المللی و با دانش روز اقدام به اجرای پروژه مینماید. التزام عملی به برنامه زمانبندی پروژه، برنامه مدیریت منابع مالی پروژه، مدیریت زنجیره تامین و مدیریت اجرا در صدر اولویتهای این واحد قراردارد. چه محل اجرای پروژه در حال به کار باشد (مانند ساختمانهای اداری) یا خالی از سکنه (مانند سایتهای صنعتی یا تجاری که هنوز شروع به کار ننموده اند) واحد اجرایی همواره سعی دارد با ایجاد کمترین خلل در کار دیگر واحدهای مستقر در سایت، به سرعت و با حفظ کیفیت در حد استانداردهای مطلوب عملیات نصب و راه اندازی را به پایان برساند.


نظارت بر اجرا: در صورت تمایل مشتری، شرکت ما مسئولیت نظارت بر اجرای پروژه را بر عهده میگیرد. در عمده پروژه هایی که این شرکت بعنوان طراحی وارد قرارداد میگردد، عملیات نظارت بر اجرای کار پیمانکار نیز به عهده شرکت ما قرار میگیرد تا کارفرما از مطابقت کامل شبکه اجرا شده با طرح اولیه اطمینان حاصل نماید.

 آموزش: پس از نصب و راه اندازی موفقیت آمیز هر شبکه ای، قبل از ترک سایت نیاز است پرسنل مستقر کارفرما که استفاده کنندگان اصلی شبکه در آینده میباشند از آموزشهای لازم برخوردار گردند. شرکت ما با اجرای کلاسهای آموزشی در محل کارفرما یا در سایتهای مورد تقاضای مشتریان نسبت به توانمند سازی عوامل کارفرما در استفاده بهینه و حداکثری از تجهیزات و خدماتی که خریده اند اقدام مینماید.


پشتیبانی: اجرا و تحویل پروژه های شبکه آغاز ارتباط شرکت ما با عمده مشتریانش میباشد. ارائه خدمات گارانتی، وارانتی، پشتیبانی تلفنی (Help Desk)، ارسال تکنیسین یا مقیم نمودن کارشناس در محل کارفرما از خدماتی است که این شرکت پس از اتمام پروژه به مشتریانش ارائه میدهد تا از عملکرد بهینه شبکه های اجرا شده در دراز مدت اطمینان حاصل نماید.

مسلما شبکه های کامپیوتری و خدمات مرتبط با آنها گستره وسیعی است که شامل دانش جمعی کارشناسان متعدد، کتابها، دوره ها و کلاسهای عدیده ای میگردد. در ذیل خلاصه ای از دیگر خدمات ما در زمینه شبکه ارائه میگردد :

طراحی زیر ساخت سوئیچنگ و لایه 2 شبکه های LAN و Campus LAN

طراحی زیر ساخت روتینگ در شبکه های Campus LAN و Enterprise

طراحی بستر شبکه دیتا سنتر در قالب تکنولوژی Unified Computing System

طراحی ساختار Application Services در لایه سرویس در دیتا سنترها شامل راه کار های Load Balancing و Acceleration Services نظیر Offloading Services و Advanced IP Services

طراحی ساختار های Resiliency شامل High Availability و Redundancy در شبکه های LAN و Data Center

راه اندازی ساختار شبکه ای مبتنی بر Network Virtualization

طراحی  ساختار های WAN با حداکثر کارایی و دسترسی

طراحی ساختار های کنترل و بهینه سازی Quality of Service

طراحی ساختار IP Planning شبکه های LAN و WAN

بررسی و ارائه راه کار های افزایش کارایی شبکه ها

طراحی و ارائه راه کارهای ارتقاء و Migration

بررسی و ارائه LOM و Proposal بر اساس نیاز کارفرما

مستند سازی شبکه های موجود

نصب، راه اندازی و تنظمیات تجهیزات سوئیچینگ سیسکو

پیاده سازی ساختار های روتینگ پیجیده درسطح LAN و WAN

نصب و راه اندازی نرم افزار راهبری، نظارت و مدیریت شبکه شامل Cisco LMS و Solarwinds

تنظیم و راه اندازی خطوط ارتباطی مخابراتی و غیر مخابراتی در ارتباطات WAN

نصب و راه اندازی NOC

نصب و راه اندازی نرم افزار های مدیریت متمرکز کاربران شامل Cisco ACS و Cisco ACS Express

تنظیمات BGP در شبکه های WAN و اینترنتی

تنظیم راه کار های سنجش کارایی Application مبتنی بر TCP

بررسی ساختار فعلی شبکه Campus LAN و ارائه  طرح توسعه

ببررسی و ارزیابی ساختار فعلی شبکه های WAN

آنالیز ترافیک  و سطح کیفی سرویس و ترافیک

تعریف Baseline ترافیک شبکه

شناسایی رفتار نامتعرف ترافیک در شبکه WAN

ایجاد ساختار های مدیریت پهنای باند و بهینه سازی مصرف ترافیک

ایجاد ساختارهای بهینه سازی و Optimization ترافیک WAN

شناخت و تعیین نیاز های فنی و غیر فنی کارفرما در راستای حفظ و برقراری امنیت شبکه

طراحی زیر ساخت امنیتی شبکه LAN  ، WAN، DMZ ، Server Farm و اینترنت

طراحی و تعریف Policyهای امنیتی مرتبط با سرویس های شبکه ای و امنیتی

طراحی سیستم های IP/IDSجهت تشخیص و جلوگیری از حملات شبکه

طراحی مرکز مدیریت و آنالیز امنیتی شبکه –SOC

راه اندازی مراکز جمع آوری یکپارچه رخداد و وقایع امنیتی

طراحی بستر امن کاربران دسترسی به اینترنت در شبکه های Enterprise

طراحی زیر ساخت ایمن در جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به منابع شبکه ای

طراحی سیستم های نظارت و Auditing در استفاده از منابع شبکه توسط کاربران

ظرفیت سنجی شبکه و ارائه پیشنهاد در انتخاب تجهیزات Firewall ، UTM و IPS بر این اساس

پیاده سازی تجهیزات امنیت شبکه شامل فایروال و IPS

نصب و تنظیم و Tuning تجهیزات UTM و IPS

پیاده سازی راه کار های کنترل دسترسی شبکه شامل مبتنی بر Token و پروتکل Dot1x و ساختار NAC

اجرای راه کار های دسترسی از راه دور شامل Client-Based VPN و SSL VPN

ایجاد بستر های ایمن ارتباطی مبتنی بر راه کار های مبتنی پروتکل IPsec

ارائه خدمات Log خوانی و  Network Forensic در شرایط فوریتی

آزمایش و تست میزان استحکام سازی و کاربری تجهیزات امنیتی شبکه

اراده Checklist های امنیتی و افزایش کارایی تجهیزات امنیت شبکه

طراحی و راه اندازی راه کار های نظارت و آنالیز ترافیک شبکه

بهینه سازی معماری شبکه

مقاوم سازی زیر ساخت های امنیت شبکه

آنالیز ترافیک شبکهخدمات اجرایی مربوط به شبکه

منظور از خدمات شبکه سرویس هایی هستند که به درخواست مشتری پیاده سازی و راه اندازی می شوند . ایجاد یک شبکه ها برای بهبود کارکرد، بالا بردن راندمان، افزایش سرعت، پایین آوردن هزینه ها و دلایل بسیار دیگری صورت میگیرد. با توجه به وابستگی مجموعه به شبکه راه اندازی شده  اگر این شبکه بصورت دقیق و منظم کار خود را انجام ندهد نه تنها مزایای استفاده از این تکنولوژی را برای کاربر به همراه نخواهد داشت بلکه باعث بروز مشکلات بعدی و سردرگمی کاربران و صرف هزینه های متعدد برای رفع ایرادات خواهد شد.اما  با در نظر گرفتن چند نکته و رعایت استاندارد هایی که برای همین موضوع ایجاد شده است به راحتی میتوان شبکه ای پایدار و قابل اعتماد برپا کرد که فقط آسایش و استفاده از امکانات بسیار شبکه را برای شما به ارمغان بیاورد.

نمونه ای از آن ها در ذیل آورده شده است:


مدیریت کاربران کامپیوتر از طریق Active Directory

استفاده بهینه سرور از لحاظ سخت‌افزاری از طریق امکان Virtualization با سرویس HyperV

راهکارهای ارتباط با شعبه‌ها و دفترهای دیگر از طریق Site to Site VPN

راهکارهای ارتباط امن از بیرون از سازمان به داخل از طریق IP Security, L2TP, IKEv2, SSTP

راهکارهای ایزوله‌کردن شبکه از طریق Firewall, Anti-Virus, Anti-SPAM

راهکارهای مدیریت مجوزها و دسترسی‌ها از طریق Certificate Authority

راهکارهای مدیریت فایل و اسناد و مدارک از طریق NTFS Permissions

مدیریت ورودی و خروجی کامپیوترها از طریق Mass Storage, USB, Flash, CD/DVD

نصب ویندوز با تمامی نرم‌افزارها و تنظیمات دلخواه در کمتر از نیم ساعت با سرویس WDS

بهبود وضعیت سیستم عاملها از طریق راه‌اندازی و بروزبودن Anti-Virus, Windows Update

مانیتورینگ وضعیت سخت‌افزارها از طریق نرم‌افزار Everest Corporate Edition

راهکارهای Paperless کردن و قابلیت پیگیری نامه‌نگاری داخلی و خارجی

همچنین مدیریت بر نامه‌های ورودی و خروجی از طریق Microsoft Exchange Server

راهکارهای مدیریت تقسیم صحیح سرعت و حجم اینترنت از طریق Microsoft TMG

وب پابلیشینگ (Web Publishing) از طریق DMZ با Microsoft TMG

مشاوه و نظارت بر اجرای پسیو شبکه شامل کابل کشی، داکت کشی، آرایش رک

مشاوره و اجرای شبکه وایرلس داخلی با تجهیزات Access Point و Wireless LA

مشاوره برای راه اندازی و بهینه سازی شبکه

تامین و تهیه تجهیزات با کارایی و راندمان مناسب، در نظر گرفتن نکات اقتصادی و گارانتی واقعی

نصب و راه اندازی نجهیزات پسیو و اکتیو شبکه

نصب و راه اندازی انواع سرورها و سرویس های ویندوزی و لینوکسی

انجام تنظیمات انواع روتر ها شامل میکروتیک، سیسکو، هواوی و …

نصب و راه اندازی سیستم های وایرلس

نصب و راه اندازی و تامین تجهیزان سیستم های انتفال صدا بروی بستر شبکه VOIP

نصب و راه اندازی سیستمهای تصویری و IP Camera

نصب و راه اندازی ویدیو کنفرانس Video Conference

عیب یابی و رفع ایرادات شبکه

نگهداری و پشتیبانی شبکه های کوچک و بزرگ

نگهداری و پشتیبانی ISP, WISP, ISDPقرارداد پشتیبانی با شرکت‌ها و سازمان و اعزام کارشناس در صورت بروز مشکل

طراحی شبکه با رعایت کلیه استاندارد ها و ارایه مستندات


طراحی شبکه

قبل از هر چیز  محیطی را که باید برای آن  شبکه طراحی شود شناسایی می شود و قبل از هر اقدامی مشخص می شود که قرار است به چه چیزی رسید و به دنبال چه هدفی هستیم. شبکه  یک زیرساخت ارتباطی برای اجرای برنامه های کاربردی است طبعاً نبایستی بدون درک صحیح از یکایک کاربردها, ویژگیها و نیازهای آنها هیچ طرحی را پیشنهاد داد.

آگاهی تئوریک از تکنولوژی شبکه در کنار تجربه عملی از شبکه و شرایط حاکم بر محیطهای واقعی , به یک طرح واقعگرایانه و قابل پیاده سازی منتهی خواهد شد. تجربه صرف یا دانش بدون تجربه به تنهایی کفایت نمی کند.

پارامترهایی مثل هزینه , کارایی و در دسترس بودن  با یکدیگر در تناقضند و هنر طراحی ما در سبک و سنگین کردن این پارامترها و رسیدن به حالتهای بینابین Trade off است.پس از پیاده سازی و تحویل یک شبکه , هزینه های ماهانه آن مثل اجاره خطوط WAN و هزینه های پشتیبانی (تعمیر و نگهداری) آن شروع می شود .با طراحی خوب هر دوی این هزینه ها را (که گاه می تواند کمر شکن باشد) تا پایینترین حد کاهش میدهیم. به عنوان مثال شاید بتوان با صرف هزینه بیشتر (برای کابل کشی یا نصب لینکهای بی سیم) از خطوط WAN در طرح شبکه صرفنظر کرد. از طرفی یک طراحی خوب می تواند از تعداد نفرات لازم برای گروه پشتیبانی بکاهد.

ارائه طرحهایی که صرفا بر مبنای تولیدات یک شرکت خاص (مثل سیسکو یا ۳COM)  تدوین می شوند همیشه بهترین انتخاب نیستند. برخی از طراحان از سر احتیاط ( به منظور سازگاری صد درصد و اجتناب از مشکلات احتمالی) سعی میکند فقط بر محصولات و راهکارهای یک شرکت خاص و راهکارهای پیشنهادی آن تکیه کنند. این دیدگاه می تواند گزینه های بهتر,کم هزینه تر و کارامد تر را از طرح نهایی پس بزند. سعی بر این است  ساده ترین و کارامدترین راهکار را ارائه گردد, خواه مبتنی بر محصولات یک شرکت و خواه تلفیقی از تولیدات مختلف باشد.

ترافیک بسته های حامل اطلاعات بین مبدا و مقصد باید از کوتاه ترین مسیر در شبکه عبور کنند, آنچه که کوتاهترین مسیرها را تعیین می کند تکنولوژی استفاده شده در طرح نهایی است.( مثل انتخاب نوع هدایت شامل سوئیچینگ یا مسیریابی و نوع پروتکل)از سخت افزار و نرم افزاری در طرح شبکه خود بهره گیری میشود که امتحان خود را پس داده باشند.تخطی از این اصل صرفا با توجیه کافی و در نظر گرفتن مخاطرات جانبی آن منطقی است.

در طرح شبکه تمامی  پارامترهای اصلی آن شامل کارایی, برگشت پذیری و قابلیت گسترش  پیش بینی می گردد.اگر یک شبکه به درستی طراحی نشده باشد یا از اصول کلی طرح عدول شده باشد, اضافه کردن یک ابزار جدید به شبکه یا اشکال زدایی آن , خود در حد یک پروژه طراحی وقت می گیرد. بدین ترتیب عدم وجود یک طراحی صحیح یا عدول از مفاد طرح باعث خواهد شد صدها بار در حد یک طراحی شبکه وقت تلف شود! که البته هزینه های مضاعف، عدم کارآیی و راندمان پایین را نیز می توانید به آن بیفزایید.طراحی مناسب شبکه توسط متخصصین دوره دیده و مجرب نت وب آسایش خاطر شما را به همراه خواهد داشت.


خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه شامل انجام تنظیمات و کانفیگ دستگاه های ارتباطی و مدیریتی در یک مجموعه می باشد. این تنظیمات سبب راه افتادن و کارکرد صحیح یک شبکه می شود. هر شبکه بنا به نوع کارکرد و استفاده، تجهیزات و تنظیمات خاص خود را می طلبد تا بتوان بهترین راندمان را با در نظر گرفتن مسایل اقتصادی از آن گرفت. 

خدمات اکتیو ما به شما مشتریان محترم به شرح ذیل می باشد.

نصب و راه اندازی سرورهای ویندوزی و لینوکسی

Domain Controller, File Server, Backup Server, Web Server, Application Server, Mail Server, Print Server

نصب و راه اندازی سرویس های شبکه  بر روی سرور های ویندوز و لینوکس

Active Directory, DNS, DHCP, NAT, PROXY, IIS, RAS, Security

نصب و راه اندازی سیستم های مدیریتی و مانیتورینگ شبکه  Management and Monitoring

تنظیم و کانفیگ روتر های سیسکو، میکروتیک و هواووی

نصب و پیکر بندی فایروال های سخت افزاری

 نصب و راه اندازی شبکه های وایرلس

نصب و راه اندازی آنتی ویروس بر روی سرور و کلاینت

نصب و راه اندازی سیستم های پشتیبان گیری اتوماتیک از سرور ها و کلاینت ها

نصب سیستم های مدیریت و کنترل پهنای باند و ترافیک شبکه و اینترنت

پیکر بندی سوییچ های مدیریتی سیسکو و برند های دیگر Vlan, Management

نصب و راه اندازی سیستم های تلفن تحت شبکه

نصب و راه اندازی سیستم های دوربین های مدار بسته و امنیتی